lördag, november 15, 2008 kl. 0:19

Jag semestrar i Tyskland

Pappas dator är gammal, full med virus och har tyskt tangentbord. För att undivika nervsammanbrott kommer jag att ta en liten bloggpaus fram till tisdag. Berättar om resan när jag kommer hem. Ha det bra alla!

2 kommentarer

1. Konrad november 15, 2008 kl. 14:32

Du är fortfarande välkommen till oss på besök, 2-4h med bil (beroende på trafiksituationen och bilen). Vi har Finskt (samma som det Svenska), tyskt och US-keyboards till förfogande med tillräkligt moderna datorer ;-)

2. Irina november 16, 2008 kl. 17:55

Tack, har tyvärr inte möjlighet att ta mig till er. Men ni som har bil får gärna komma hit. Välkomna!

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Guider

Denna blogg innehåller mycket mer än inlägg om latte och shopping. :-) Ni har väl inte missat guiderna?