söndag, december 28, 2008 kl. 9:08

Det är redan söndag

Vet ni vad jag verkligen skulle vilja ha just nu? Jo, en riktig Stockholmslatte. Helst en sån man får på Tures eller på Wienerkonditoriet. Istället får jag vänta tills jag och Olga besöker Kämp i Helsingfors och få min koffeinkick där.

På tal om annat, vill rekommendera en jättebra sida med filmtrailers som jag själv brukar besöka rätt ofta. Kolla in Apple – Movie Trailers så ser ni vad som är på gång inom film.

Själv väntar jag på att se den här filmen:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7TDtFrD-Ol4[/youtube]
He’s Just Not That Into You

Inga kommentarer.

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Attraktionslagen (bekant från The Secret) förklarad enkelt, tydligt och rakt på sak.

Gilla Attraktionslagen på Facebook för uppdateringar.

Feedback

Glada kommentarer blingade med smileys är fullt tillräckligt...

... men vill du visa uppskattning i form av "lattecash" så går det att göra via PayPal här. :-) Tack!

Här hittar du andra guider jag har skrivit. Ibland som svar på läsarfrågor, ibland som svar på mina egna.

Kost & hälsa

Internationellt

Annat intressant