Hinner inte vara lika crazy som vanligt
Hurra, det är december! Det är en mycket gladare och ljusare månad än den förra. Och grisen i kalendern jag fick av Heidi rekommenderar att man tar ut svängarna ordentligt:

Försöker komma på om jag redan har gjort något tokigt idag, ibland märker jag det inte förrän någon i omgivningen börjar skratta. Som när jag utan att blinka sprutar ketchup över fiskpinnarna (de är godast så!) eller när jag plumsar ner i vattnet från bryggan och glömmer att ta av mig kläderna först.
Men nej, har inte gjort något sånt idag. Har istället krigat med postens Företagscenter och försökt få dem att inse att man omöjligt kan ha ett system som fakturera ett år i förskott (utan återbetalningsmöjlighet) om ett avtal endast är bindande i ett halvår. Skulle garanterat koppla in Magnus på fallet om det var frågan om lite mer pengar. Väljer istället att släppa det i vetskap om att det ändå kommer att gå bra för mig. Man ska välja sina strider.
Nu ska jag sitta och jobba en stund och sen fortsätta till Grand för en träff med Solli. Ha en trevlig tisdag, ni också! :-)





Inga kommentarer.