måndag, januari 25, 2010 kl. 0:01

Skjuter fredsduvor och bränner vita flaggor

Det är jätteviktigt att börja dagen på rätt sätt. Jag, som är på ett riktigt go getter -humör nu, kommer därför att dansa till boot camp -musik så fort jag vaknar i morgon! Fem minuter med det här dunket på full volym borde få mig glad, svettig och överenergisk, just as I like it.

Hard (Jody Den Broeder Mix) – Rihanna

Pansarvagnar, bazookor och kulsprutor… Den här videon är som gjord för måndagar! Sjung med och låt ökensanden yra! :-)

2 kommentarer

1. Cia januari 25, 2010 kl. 10:57

Är Torbjörn morgonpigg? Annars tycker jag lite synd om honom ;-)

2. Irina januari 25, 2010 kl. 11:04

Torbjörn är mycket mer morgonpigg än jag. Men även om han inte var det skulle han inte bli störd av musiken eftersom vi är särbor och han befinner sig i Finland just nu. Pratade i telefon med honom nyss. :-)

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Attraktionslagen (bekant från The Secret) förklarad enkelt, tydligt och rakt på sak.

Gilla Attraktionslagen på Facebook för uppdateringar.

Feedback

Glada kommentarer blingade med smileys är fullt tillräckligt...

... men vill du visa uppskattning i form av "lattecash" så går det att göra via PayPal här. :-) Tack!

Här hittar du andra guider jag har skrivit. Ibland som svar på läsarfrågor, ibland som svar på mina egna.

Kost & hälsa

Internationellt

Annat intressant