fredag, april 23, 2010 kl. 22:36

What’s up?

På den här sidan av skärmen händer följande:

  • Undrar varför den lilla Yes -flaskan plötsligt finns i ALLA butiker, nu när jag inte behöver den.
  • Är jättetrött efter jobbet – med repris i morgon.
  • Har ätit Keso och makrill i tomatsås (som var oroväckande nära att göra comeback när jag såg finalen av The Bachelor).
  • Ska lacka naglarna, låta dem torka till något nytt i rutan och därefter krypa i säng.
  • I morgon väntar en massa jobb vilket alltid går ut över er här på bloggen. Sorry på förhand.

Önskar er som tänker sova en god natt och er som tänker vaka… en god morgon. Kom ihåg att dricka mycket vatten! ;-)

Jag korkar en flaska ”God Save the Queen’s Nails”

2 kommentarer

1. Karin april 24, 2010 kl. 9:34

Hej. Jag hittade hit till din blogg av en ren slump. (Via Blogvertiser) Men jag måste säga att jag fastnade direkt för den. Jag gillar din stil du skriver med! Jag kommer att fortsätta att läsa det du har skrivit.

Ha en underbar dag! // Karin

2. Irina april 24, 2010 kl. 17:26

Tack och välkommen hit, Karin! :-) Ska surfa över till också så fort jag återhämtat mig från jobbmarathonhelgen jag befinner mig i just nu.

Ha en jätteskön helg i vårsolen!

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Attraktionslagen (bekant från The Secret) förklarad enkelt, tydligt och rakt på sak.

Gilla Attraktionslagen på Facebook för uppdateringar.

Feedback

Glada kommentarer blingade med smileys är fullt tillräckligt...

... men vill du visa uppskattning i form av "lattecash" så går det att göra via PayPal här. :-) Tack!

Här hittar du andra guider jag har skrivit. Ibland som svar på läsarfrågor, ibland som svar på mina egna.

Kost & hälsa

Internationellt

Annat intressant