torsdag, april 29, 2010 kl. 10:09

Morgonmysterium utan lösning

Morning, världen! Jag vaknade redan halv åtta och kunde inte somna om. Sånt händer aldrig! Fattar inte vad som är på gång men eftersom det inte gör ont någonstans behöver man väl inte oroa sig.

Fast… det första jag gjorde när jag klev upp ur sängen var att göra en pedikyr, dammsuga badrumsmattan och organisera om mitt smink. Säg till om jag borde få huvudet undersökt just in case.

Någon har tvättat badrumsspegeln!

Ha en trevlig torsdag och tänk på att ni aldrig ser just denna igen. Make it special! :-)

3 kommentarer

1. Cia april 29, 2010 kl. 13:31

Ja när jag har slavat färdigt ska jag hem och städa vidare har jag tänkt mig.

Så att jag har helgen fri till annat.

2. Irina april 29, 2010 kl. 19:25

Och vad är annat? *nyfiken* :-)

3. Cia april 29, 2010 kl. 20:41

Vet inte, men det finns ju bättre saker att hålla på med än att städa om man redan klarat av den biten. Dessutom kommer M hem från fjällen, det kan ju vara en trevlig hemkomst om det ser lite mysigt ut hemma.

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Attraktionslagen (bekant från The Secret) förklarad enkelt, tydligt och rakt på sak.

Gilla Attraktionslagen på Facebook för uppdateringar.

Feedback

Glada kommentarer blingade med smileys är fullt tillräckligt...

... men vill du visa uppskattning i form av "lattecash" så går det att göra via PayPal här. :-) Tack!

Här hittar du andra guider jag har skrivit. Ibland som svar på läsarfrågor, ibland som svar på mina egna.

Kost & hälsa

Internationellt

Annat intressant