tisdag, september 7, 2010 kl. 19:18

Träff med en som gör liknande saker på dagarna

Hade precis hunnit köpa jordgubbar och fönsterisoleringslister (till köket och vardagsrummet) när Annika hörde av sig och undrade om jag var i stan. Perfekt tajming! Fick lunchsällskap nere på Sushi Yama i PK-huset.

NKs skoavdelning satte fart på aptiten

Annika är också en sån som inte kan sluta skriva trots att hennes officiella arbetstid är över. Pappersbunten hon hade i väskan var imponerande! :-)

Nu är jag hemma igen. Ska koka lite te och återgå till det där stycket jag inte lyckades formulera på över en halvtimme. Det måste gå!

Inga kommentarer.

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Attraktionslagen (bekant från The Secret) förklarad enkelt, tydligt och rakt på sak.

Gilla Attraktionslagen på Facebook för uppdateringar.

Feedback

Glada kommentarer blingade med smileys är fullt tillräckligt...

... men vill du visa uppskattning i form av "lattecash" så går det att göra via PayPal här. :-) Tack!

Här hittar du andra guider jag har skrivit. Ibland som svar på läsarfrågor, ibland som svar på mina egna.

Kost & hälsa

Internationellt

Annat intressant