onsdag, februari 9, 2011 kl. 17:43

Dagens post doftar gott

Åh, jag älskar överraskningar! Idag landade följande på mitt hallparkett:

Lab Shine i nyansen S18

Heidi, som vet hur förtjust jag är i det här läppglanset, har skickat ett nytt! Tusen tack!!! :-D Klarar knappt av att skruva på korken, doftar så läckert.

11 kommentarer

1. Heidi februari 9, 2011 kl. 17:57

Ja, som förklaring till lappen.. fick inte iväg mig till Make Up Forver på eevigheter fast jag talat om det redan ett tag… :) Enjoy!

2. Irina februari 9, 2011 kl. 18:03

Att läsa dina lappar är ett nöje i sig. Enjoying! :-D

3. tiina februari 9, 2011 kl. 18:34

Vilken underbar överraskning!

4. Irina februari 9, 2011 kl. 18:49

Dagens bästa!

5. Casia februari 9, 2011 kl. 19:51

Vilken lovely vän du har, Irina dear! En sån fin överraskning :-)

6. Irina februari 9, 2011 kl. 20:00

♥ her 4-ever!

Hoppas det går bra för dig & ditt nya projekt. Kramar från fanklubben i huvudstaden. ;-)

7. Casia februari 9, 2011 kl. 20:08

Det går strålande, tack :-) Hoppas att du njuter av biscottin, guapa. Jag saknar Grand (T-bar är också lovely men inget går upp mot the big G)…får ta mig en liten tur snart! Huggie, dear

8. Irina februari 9, 2011 kl. 20:12

Ja, the big G är fortfarande favoriten. Hälsade på dem för några dagar sen och är på väg tillbaka snart. Gärna i ditt sällskap. :-)

9. Annika februari 10, 2011 kl. 13:15

Vilken gullig lapp från Heidi!

10. Irina februari 10, 2011 kl. 13:51

Ibland när jag har en dålig dag tar jag fram våra gamla brev och läser igenom den. Det goda humöret är garanterat efter det.

11. Heidi februari 10, 2011 kl. 21:58

:)

Vad tycker du? Lämna gärna en kommentar!

Heter: Irina (eller Ирина i original). Bor: i Stockholm men kommunicerar även med finlandssvenskar, ryssar och de som kan engelska. Är: ego chic och svag för intressanta människor, krämig latte och lyxiga prylar. Anhängare av: sunt förnuft och attraktionslagen. Gillar: att följa spontana infall, skriva & knacka kod, bryta mot jantelagen och umgås med likasinnade. Läser: Lifestyle, chic lit och deckare varvade med psykologi, filosofi och kvantfysik. Bloggar: om vardagens höjdpunkter, stadens nöjen och livets mysterier. »

Attraktionslagen (bekant från The Secret) förklarad enkelt, tydligt och rakt på sak.

Gilla Attraktionslagen på Facebook för uppdateringar.

Feedback

Glada kommentarer blingade med smileys är fullt tillräckligt...

... men vill du visa uppskattning i form av "lattecash" så går det att göra via PayPal här. :-) Tack!

Här hittar du andra guider jag har skrivit. Ibland som svar på läsarfrågor, ibland som svar på mina egna.

Kost & hälsa

Internationellt

Annat intressant